Pielęgnacja Folii

Preparaty do pielęgnacji XPEL

Prosimy o przestrzeganie instrukcji pielęgnacji dla danego typu produktu. W razie wątpliwości, skonsultuj się z instalatorem lub sprzedawcą. Stosowanie nieodpowiednich produktów i czynności może uszkodzić folie w sposób trwały.

ULTIMATE PLUSTM

Aby Twoja folia wyglądała świetnie, przestrzegaj kilku prostych wskazówek:

Odczekaj 48 godzin od instalacji zanim umyjesz samochód.

Wszelkie ślady po owadach czy zabrudzeniach musisz usuwać, jak najszybciej za pomocą XPEL Film Cleaner.

Uporczywe zabrudzenia można usuwać alkoholem izopropylowym 99%. Należy trzymać te środki chemiczne z dala od lakieru samochodowego.

Pielęgnuj za pomocą XPEL Flawless Finish Sealant do folii zabezpieczającej lakier o nieskazitelnym wykończeniu co najmniej raz na 3 miesiące, aby zachować połysk. Instrukcje instalacyjne: Instrukcje dotyczące sealantu

Lekkie zarysowania folii ulegają samoregeneracji w ciągu 20-30 minut w temperaturze pokojowej. W warunkach niższej temperatury lub aby przyspieszyć proces, miejsce zarysowania oblej ciepłą wodą (49°C).

Unikaj używania myjki ciśnieniowej lub źródła z wodą pod wysokim ciśnieniem w pobliżu krawędzi folii. Może to powodować odstawanie folii i/lub jej uszkodzenie.

Pasta do detali może być używana w celu usunięcia zanieczyszczeń znajdujących się na folii.

STEALTHTM

Aby Twoja folia wyglądała świetnie, przestrzegaj kilku prostych wskazówek:

Odczekaj 48 godzin od instalacji zanim umyjesz samochód.

Wszelkie ślady po owadach czy zabrudzeniach musisz usuwać jak najszybciej za pomocą XPEL Film Cleaner.

Uporczywe zabrudzenia można usuwać alkoholem izopropylowym 99% lub rozcieńczalnikiem do lakieru. Należy trzymać te środki chemiczne z dala od lakieru samochodowego.

Możesz też zastosować XPEL Flawless Finish Sealant do folii zabezpieczającej lakier o nieskazitelnym wykończeniu, aby zachować wykończenie. Jednak nałożenie tego preparatu w sposób niejednorodny może sprawić, że folia będzie wyglądać na nierówną. Zaleca się aplikację przez profesjonalistę. Instrukcje instalacyjne: Instrukcje dotyczące sealantu

Lekkie zarysowania folii ulegają samo-regeneracji w ciągu 20-30 minut w temperaturze pokojowej. W warunkach niższej temperatury lub aby przyspieszyć proces, miejsce zarysowania oblej ciepłą wodą (49°C).

Unikaj używania myjki ciśnieniowej lub źródła z wodą pod wysokim ciśnieniem w pobliżu krawędzi folii. Może to powodować odstawanie folii i/lub jej uszkodzenie.

XPEL Pielęgnacja Folii do przyciemniania szyb samochodowych

PRIMETM Folie do szyb samochodowych zachowują swój nieskazitelny wygląd oraz przejrzystość przez wiele lat. Aby zadbać o swoje szyby w sposób właściwy i zachować ich jak najlepszy wygląd:

Pamiętaj, że folia może wyglądać niewyraźnie lub mieć pęcherzyki wilgoci do około 10 dni od instalacji. Gdy wilgoć całkowicie wyschnie, ten efekt zniknie.

Odczekaj ok. 1-5 dni od instalacji zanim otworzysz lub wyczyścisz szybę, w zależności od klimatu.

Aby wyczyścić szybę, użyj ściereczki z mikrofibry lekko zwilżonej wodą. W razie konieczności, można użyć łagodnych preparatów do mycia szyb bez zawartości amoniaku.

Unikaj stosowania materiałów ściernych, takich jak drucianki.

Usuwanie folii zabezpieczającej lakier

Zaleca się usunięcie folii przez profesjonalistów. W przeciwnym razie, usuwanie folii odbywa się w następujący sposób:

Użyj parownicy. Spowoduje ona rozwarstwienie folii i zmoczenie jej, co pozwoli ściągnąć ją z pojazdu.

Za pomocą paznokcia podważ jeden róg folii.
Pociągnij folię do siebie, pod niewielkim kątem, mniejszym niż 45 stopni (patrz schemat 8a). Taki kąt sprawi, że klej będzie odchodził razem z folią, a nie pozostanie na lakierze. Folia powinna schodzić z samochodu, ściągając się.

Jeśli na samochodzie są pozostałości kleju, użyj preparatu do usuwania kleju.

FUSION PLUSTM

Pielęgnacja po instalacji

Stosowanie produktów pielęgnacyjnych XPEL do mycia Twojego samochodu znacznie wydłuży żywotność FUSION PLUSTM. Nasze produkty uzupełniają nasze powłoki i pomogą Ci zachować nowy wygląd Twojego samochodu na dłużej.

Mycie

Dla uzyskania najlepszego efektu, raz na tydzień myj samochód za pomocą szamponu XPEL Rinse Free Car Wash, aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się brudu. Unikaj mycia w bezpośrednim nasłonecznieniu, aby zminimalizować zacieki. Myj od dachu w dół, myjąc najbrudniejsze elementy na samym końcu.

Możesz myć samochód raz na dwa tygodnie, aby uniknąć nadmiernych zabrudzeń. Używaj tylko zalecanych łagodnych szamponów. Unikaj nadmiernej ilości płynów i środków o wysokim pH.

Suszenie

Zawsze wycieraj samochód do sucha czystą, miękką, bezkłaczkową ściereczką z mikrofibry lub użyj suszarki. Nie pozostawiaj wody do samoczynnego odparowania. Woda z kranu może pozostawiać ślady kamienia. Dla lepszego efektu użyj Ściereczek z Mikrofibry XPEL, które absorbują wodę. Unikaj mocnego pocierania.

Szczegóły

Zastosuj powyższe etapy mycia i suszenia. Następnie użyj sprayu XPEL Detail Spray, aby usunąć ślady odcisków palców, czy smugi z folii zabezpieczającej lakier lub z lakieru. Możesz także zastosować XPEL Ceramic Boost, aby dodać połysku i nieskazitelnego wykończenia. Unikaj aplikacji XPEL Detail Spray lub XPEL Ceramic Boost w bezpośrednim nasłonecznieniu, aby zminimalizować możliwość powstawania smug i zacieków.

Usuwanie miejscowych zanieczyszczeń

Nigdy nie stosuj produktów żrących, aby wypolerować powłokę, czy usunąć miejscowe zabrudzenie.

Harmonogram Przeglądów Samochodu

Zachowanie Gwarancji FUSION PLUSTM wymaga corocznych przeglądów u certyfikowanego instalatora FUSION PLUS, który zaaplikował powłokę. Jeśli zmieniłeś swój adres, skontaktuj się z nami w celu aktualizacji.

Masz zamiar opuścić stronę

Kliknięcie przycisku „Kontynuuj” spowoduje przejście do XPEL.com, anglojęzycznej witryny internetowej. Jeśli chcesz pozostać na xpel.pl, zamknij tę wiadomość.

Dziękujemy!

Twoje zapytanie zostało pomyślnie przesłane. Odpowiemy w przeciągu najbliższych 24 godzin.
Jeżeli potrzebujesz skontaktować się z nami telefonicznie, zadzwoń pod +48 22 24 77 111